Komunikace se zvířaty

SONY DSCPro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby jsi rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah. Jakým způsobem nastavit komunikaci v tomto partnerství?

Pokud chceme, aby náš vztah fungoval, musíme se naučit správně komunikovat. Je to stejné jako v jakémkoliv jiném vztahu.  Z nesprávné komunikace vznikají nedorozumění, které mohou přejít v nepříjemné negativní jednání. Jak ale porozumět jinému druhu a jak s ním komunikovat, když nerozumí našemu vyjadřování?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAÚspěsné partnerství spočívá v respektrování osobnosti a druhu. Správná komunikace v tomto vztahu je založená na jednoduchosti sdělení, na pochopení postoje a rozpoznání našich vnitřních pocitů. V úspěsně nastavené komunikaci je nejdůležitější být v přítomnosti, uvědomit si vlastní rozpoložení a ujasnit si sdělení, které předáváme partnerovi.

IMG_1392Zvíře žije tady a teď. V přítomné chvíli. Neřeší minulost a nevidí do budoucnosti. Je vychováván vesmečce s danou hierarchií a pravidly. Má vlastní pocity, které prezentuje tak, jak je cítí. Žije v jednotě. To co cítí, si myslí a to projevuje navenek. Lidskému sdělení neporozumí, pokud vnitřní rozpoložení člověka a jeho vnější chování nejsou v jednotě. Má vlastní osobnost, kterou formuje okolí a události stejně jako když vyrůstá a nabírá zkušenosti člověk. Na světě je nespočet druhů zvířat, se kterými člověk sdílí přírodu.

Říká se: „Pes je nejlepší přítel člověka.“ nebo „Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.“

Img_6424 -uprPes je zvědavý, zvídavý, zajímá se o vše co se děje kolem. Je učenlivý a rád si hraje. Při soužití se psem určitě poznáte, že si dokáže vymýšlet i dělat legraci. Vaši lásku a starostlivost Vám vrací každou minutu života. Je nám partnerem na život a na smrt, ale zaslouží si také důvěru a respekt. I když rozumí, chápe, tak se nikdy nestane dítětem, člověkem, hračkou nebo plyšákem. Pro fungující partnerství je velmi nápomocné naučit se respektovat psa v jeho roli a ponechat mu možnost být tím, kým je.

KWP_20140220_011OUČOVACÍ SETKÁNÍ jsou pro vás všechny, kteří si chcete se svým čtyřnohým partnerem rozumět, porozumět jeho chování, lépe nastavit vzájemné partnerství, ostranit problémové chování, nebo vychovat psa do nepohody.

Během setkání spolu s vámi a vaším psem řešíme co vás trápí, nalézáme řešení a odstraňujeme problémové chování. Setkání je vyváženou kombinací koučování, sdílení poznatků a zkušeností tak, abychom se dostali k úspěšnému cíli. To vše takovým způsobem, jak to vyhovuje právě tomu vašemu partnerství. Na příklady našich úspěchu se můžete podívat zde.

Zeptejte se na to, co vás zajímá emailem nebo telefonicky. Individuální setkání je možné osobně kdekoliv po České Republice, po skypu nebo telefonicky. Setkání je možné po dohodě zorganizovat i pro skupiny a obsahově dle vašeho přání. Dopravné do místa setkání mimo Brno je 8 Kč/km. Vypsané termíny v různých místech ČR – neplatíte dopravné – sledujte v kalendáři akcí.  Přihlaste se přes Objednávku k odběru „Měsíčníku“.

Napište mi své otázky nebo popište situaci, kterou by jste rádi vyřešili.

Pošlete mi Váš dotaz nebo námět pro setkání.

Vyplněním formuláře vyjadřujete přání k zasílání informací o produktech, akcích a novinkách Kouče pro komunikaci se psy. Sdělením telefonního čísla urychlíte naši komunikaci. Vaše údaje budou v mé databázi v bezpečí a nebudou sdělována dalším osobám. Kdykoliv na požádání máte právo se z databáze odhlásit.

  Vaše jméno prosím

  Váš email prosím

  Předmět

  Vaše zpráva

  Opište bezpečnostní kód

  captcha