7 klíčových kroků k pohodě vašeho pejska na Silvestra

Jste pro pejska tím nejdůležitějším…. Vánoční svátky a vítání nového roku jsou pro pejsky velmi náročné události. Děje se mnoho nestandardního a mnoho náročných situací může zanechat “šrám” nejen na fyzickém těle, ale hlavně na psychice pejska. Jak zvládnout svátky v pohodě a příjemně? Těchto 7 kroků velmi podpoří vaše partnerství s pejskem. CO URČITĚ… Read more »

Jsem člověk, který ti může pomoci?

Váháš a nevíš, kdo jsem…neznáš mě….čím a jak ti mohu být v tvé situaci nápomocná? Stručné povídání a mé hodnoty ti pomohou odpovědět na tvé otázky. Máme-li to podobné, vím, že je naše setkání vhodné a vaše partnerství s pejskem se posune k lepšímu . Kdo je Kouč pro komunikaci se psy_Michaela Drábková?

Jak se čivava Olinka přestala bát

„Dokážete mi prosím pomoct?” oslovila Kouče pro komunikaci se psy paní s fenečkou, která byla velká jako dlaň. “Naše Olinka je 4 měsíční štěňátko. Mám strach, že mi ji zakousne nějaký velký pes, protože začala štěkat na každého, kdo kolem nás prochází. Co s tím mohu dělat? Nechci, aby došlo k nějakému konfliktu či ohrožení.” ptala… Read more »

Komunikace beze slov

Slovo komunikácia pochádza z latinského „communicare” = spoločne niečo zdieľať, robiť niečo spoločným. Ako je možné, že si tak akosi nerozumieme a vo vzťahoch sa potrebujeme chrániť alebo navzájom bojujeme? Celý článek najdete ZDE.  

Cestou jedinečnosti – Máme svá poslání

Častokrát slyšíme o poslání či osudu. Je pravdou, že jakmile člověk pozná proč žije, žije se mu snadněji. Ne proto, že by před tím nežil, ale protože najedou vše dává větší smysl. Najednou opustí hádky o malichernostech, protože již ví k čemu je předurčen. Vše se zklidní. To za co byl dříve kárán a odsuzován,… Read more »

Starého psa novým kouskům (ne)naučíš

Také znáte toto rčení? V lidské řeči používáním zdomácnělo. Upřímně velmi nechápu proč. Možná jej používáme jako výmluvu nejspíš proto, abychom se nemuseli učit něco nového. Je pravdou, že je to pohodlnější a méně náročné. Ale život je přeci velmi krátký na obdobné lenošení. Tím, že máme možnost se něco nového naučit, se rozvíjíme a… Read more »

Dánskem kolmo aneb Závod Odense – Kodaň

Stalo se vám někdy, že jste se rozhodli pro něco o čem jste již na začátku pochybovali, že to zvládnete? Říkali jste si, že je to „kravina“, že to přeci nemůžete uskutečnit? Všechno je možné – stačí chtít. Následující příběh bude pro vás doufám důkazem, že jde realizovat i zdánlivě nereálné nebo inspirací pro vaše… Read more »

Tajemství mořských hlubin

Viděli jste někdy přírodopisný film o životě pod vodou a obdivovali sílu moří a oceánů? V televizi vypadají velmi přitažlivě, ale také nedostupně. Kdo nezažil, neuvěří… Je tomu několik let, kdy mě kamarád poprosil, zda-li bych mu dělala „Bodyho“. Tehdy jsem přikývla aniž bych tušila o co jde. Kamarád je dobrodruh a já věděla, že se… Read more »

Psíma očima – Falcův příběh

Narodil jsem se 5. 6. 1998 v malém bytě na Jižní Moravě mé mamince americké kokřici a taťkovi, který byl mnóhem mnóhem větší než maminka, ale také americký kokršpaněl. Žili jsme spolu se třemi bratříčky a dvěmi sestřičkami v malé ohrádce asi 5 týdnů. Když mi bylo 6 týdnů, tak mě postupně začali sourozenci opouštět. Když… Read more »

Lítat jako pták

Tandemový seskok, který jsem podnikla v září roku 2012 byl neskutečným zážitkem a všem bych to přála vyzkoušet. Velmi jsem se na seskok těšila a čekala s napětím na úžasný zážitek. Musím se také přiznat, že v čekání na den D, se také ozval pan Strach s jeho otázkami “Co když…?” Ráno v den D bylo větrné a sluníčko se schovávalo za mraky = nevypadalo to nadějně, ale… Read more »