Lítat jako pták

SeskokTandemový seskok, který jsem podnikla v září roku 2012 byl neskutečným zážitkem a všem bych to přála vyzkoušet. Velmi jsem se na seskok těšila a čekala s napětím na úžasný zážitek. Musím se také přiznat, že v čekání na den D, se také ozval pan Strach s jeho otázkami “Co když…?”

Ráno v den D bylo větrné a sluníčko se schovávalo za mraky = nevypadalo to nadějně, ale i přesto jsem se rozhodla tandem si užít. Po příjezdu na mě z oblohy začali “pršet” tandemové páry. Po krátké instruktáži o tom co ve vzduchu dělat jsme nasedli do malého letadla. Vznesli jsme se do 4 km. Pro dosažení úspěsného seskoku se raději nikdo nezmínil o tom, co ve vzduchu nedělat :-). Letadlem lítám rádá. Najednou se v té výšce otevřeli dveře a “profíci” začali jeden po druhém opouštět palubu jako kdyby jen vystupovali z autobusu. “Úžasné” byla moje reakce, když příjemná vůně chladivého vzduchu osvěžila prostor letadla. Do této doby jsem se na svět a vrtule letadla dívala pouze z bezpečí. Již ve dveřích letadla při čekání na správný “vítr” a pohledu na miniaturní svět pode mnou jsem si začala užívat volnosti a obrovského prostoru kolem. Mraky se rozestoupili a výhled plný sluníčka byl nádherný.

3, 2, 1…hop….volný pád asi 2,5 km, rychlostí 206 km/hod. Obdobnou rychlostí jsem nikdy ani nejela a při letu jsem si ji ani neuvědomovala. Po otevření padáku v bezpečné výšce se pomalu snášíme k zemi. Plachtím jako pták. Barevná příroda a život z ptačí perspektivy ve mě vyvolal úžasný klid, pocit svobody a bytí “tady a teď “. Čas se na chvíli zastavil. Pomalou rychlostí se blížíme k místu přistání a ladně dosedáme na zelenou louku. Pocit nadšení a štěstí ve mě přetrvává i po odevzdání postroje a oblečení. Dříve mi nebylo jasné proč se výhradně nedoporučuje řídit auto dříve než hodinu po přistání. Nyní už to vím… ptákem se člověk stává velmi rychle a úžasného pocitu volnosti se vzdává jen obtížně. Moje hlava lítá v oblacích se stejným pocitem kdykoliv, kdy si na můj seskok vzpomenu.

 

Tento den mě hodně naučil a také vyřešil několik koučovacích témat:

  • * Rozhodnutí s důvěrou v pozitivní výsledek má neskutečnou moc splnit vše co si přejeme.
  • * Pochybnosti nechejme stranou, protože lehce překazí záměr a negativně ovlivňují žážitek.
  • * Víra a plné zaměření pozornosti na cíl přináší více než lze očekávat.
  • * Pocit volnosti a žití v přítomném okamžiku dodává velké množství energie.
  • * Ptáci mají neskutečně nádherný výhled na svět :-).